Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 136 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Wejdź do gabinetu Wróżki

Czarownice są wśród nas

.

CURRENT MOON

.

 

Dawniej stare porzekadła przestrzegały przed czarownicami

„Nie wchodź w drogę czarownicy”

bo się zemści na tobie i rzuci na ciebie klątwę .

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

W ciągu około 250 lat, w Europie skazano na śmierć między 150- 200 tysięcy osób za rzekome uprawianie czarów. Metody jakimi dokonywano zbrodni były przeróżne, od spaleń na stosie, do wielotygodniowych tortur, po ścięcie czy powieszenie.

 Na wielu osobach dokonano tych egzekucji, nie ważne było kim były te osoby , czy bogaczami czy biedakami, mężczyznami czy kobietami, jednak mężczyzn mniej zginęło jak kobiet , gdyż magów czarowników znachorów, jak twierdzono było mniej .

To kobiety były posądzane o czary, najwięcej z nich nie miało odczynienia w ogóle z czarami ale byli oni za to niewygodni dla tych którzy posądzali i sądzili ich o czary.

Większość społeczeństwa uważała, że czarownice, magowie , znachorzy, potrafili, leczyć ludzi ale także im szkodzić, które rzekomo, miały powodować choroby i śmierć, wywoływać burze i plagi owadów. Od XII wieku duchowni, tacy jak św. Tomasz z Akwenu, zaprzeczali istnieniu świata magicznego poza światem natury i światem nadprzyrodzonym, a kościół ogłosił, że stosowanie magii bez jego zgody to sprawka szatana. Takie posunięcia władz Kościoła doprowadziły do zagłady tysięcy ludzi. Każdy chrześcijanin który sprzeciwił się Kościołowi był oskarżany o pakt z diabłem czyli magią. Oskarżano o herezję, o morderstwa a nawet składanie ofiar z małych dzieci. Satanizm stał się w średniowieczu ważnym elementem wyobrażenia czarownicy. Elita polityczna, pragnąc chronić zarówno Kościół jak i państwo od odpowiedzialności za niepowodzenia społeczności, znalazła kozła ofiarnego w postaci Diabła jego wyznawców. W tych czasach nienawidzono kobiety i często ta nienawiść była powodem ich zagłady, w niektórych przypadkach polityczne ambicje skłaniały ludzi do oskarżania bliźnich o czary. Oskarżano się wzajemnie, dzieci oskarżały rodziców, a mężowie chcieli pozbyć się żon oskarżając je o czary, by zawładnąć ich majątkiem. W ten sposób silne państwa mogły panować nad polowaniami na czarownice. Dopiero w XVI wieku położyło kres mordowaniu niewinnych ludzi oskarżonych przez Kościół za herezje. Gdy zabroniono polować na czarownice nastąpiła cisza i zakończyły się polowania na czarownice, gdyż czary przestały być zbrodnią . 

 

 

 

 

 

 

 


oceń
7
2

Zdjęcia w galeriach.


kto nas odwiedzil:  1 025 861  

Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wszystko o mnie

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój par...

więcej...

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój partner jest lojalny i uczciwy martwisz się o przebieg transakcji bądź nie wiesz czy nowe przedsięwzięcie się powiedzie. Stoisz przed poważnym egzaminem czekasz na wielką miłość lub może zwyczajnie jesteś ciekawy co przyniesie jutrzejszy dzień.....lub może masz problemy w domu w szkole lub w pracy , a może jesteś nieszczęśliwie zakochany ? Może ktoś rzucił na Ciebie Urok lub Klątwę ? Jestem tu po to by Ci pomóc ... Zamawianie od klątw uroków czarów oraz inne rytuały na przywrócenie uczuć finansów poprawa w życiu .Zaufaj mi nie zwlekaj skontaktuj się zemną a ja udzielę Ci wskazówek . Moje karty wskażą Ci drogę . Tarot oraz inne karty zamawianie od klątw i uroków tel 85 7440002 kom. 600114369 elleni10@wp.pl

schowaj...

Wróżka Elleni

Szukasz prawdziwej wróżki.
Potrzebujesz pomocy
Witam na mojej stronie masz problemy
Mieszkam w Białymstoku
Służę pomocą na miejscu a także na odległość
zadzwoń do mnie:

085 7440002 kom. 0600114369
lub napisz na moją pocztę

wrozka_elleni@wp.pl

elleni10@wp.pl

Oceń bloga dodaj głosik


zobacz wyniki