Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 137 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Wejdź do gabinetu Wróżki

Ochrona domu

 

Aby ustrzec się od złych uroków w domu lub na zewnątrz naszego domu. Wskazane jest zawieszenie na drzwiach wejściowych  wianuszek z kwiatów i owoców.

Takie wianuszki święci się w „Dzień Matki Boskiej Zielnej” to popularna nazwa święta Wniebowzięcia Marii Panny. Jest to jedno z ważniejszych świąt religijnych i najstarsze święto maryjne. Przypada 15 sierpniaWniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”

 

 

 


W Polsce zwane także „Świętem Matki Boskiej Zielnej” Jedno z kościelnych Świąt nakazanych (świąt, w których wierni zobowiązani są do uczestnictwa w Mszy Swiętej ) obchodzone w Kościele Katolickim na całym świecie.
Święto Wniebowzięcia wiążę się z wiarą Chrześcijan, że Matka Boska nie umarłą śmiercią naturalną lecz została wzięta do nieba. Dla tego z tą uroczystością są związane są zwyczaje, które  przetrwały do czasów współczesnych. Dlatego na kilka dni przed świętem Matki Boskiej Zielnej w każdym gospodarstwie przygotowywano się do tej uroczystości. Ze snopów zbóż wybierano najdorodniejsze kłosy żyta, pszenicy, owsa, prosa. W wielkim snopie ze zbóż nie mogło zabraknąć również ziół i kwiatów, owoców oraz warzyw.

 


 

Dzieciom robiono małe wiązanki lub wianuszki, przeważnie z ziół i kwiatów. Każdy starał się jak mógł, aby jak najlepiej uczcić uroczystość Matki Boskiej Zielnej - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wierzono powszechnie, że poświęcony w kościele bukiet nabiera niezwykłych właściwości. Dla tego możemy już wcześniej zrobić sobie taki wianuszek lub wiązankę która zawieszamy na drzwiach , lub w przedpokoju skąd się później wchodzi do innych pomieszczeń .Te zioła, wiązanki i wianuszki Matki Boskiej mają nas chronić przed wszelkim złem w naszym domu, pracy, szkole czy też w aucie. Kiedyś nosiło się je również do obory gdzie stały zwierzęta. Wiele osób które wierzą w moc matki Boskiej sporządzało poduszeczki z listkami brzozy w środku . (zamiast pierzem wypełniano wnętrze poduszeczki listkami brzozy.)Która miała nas chronić przed bezsennością , innymi chorobami a także czarami, urokami i magią. Liski Brzozy zbiera  się na wiosnę , kiedy są  bardzo zielone i delikatne, tymi listeczkami napełniamy nasza poduszeczkę i rozkładamy ją na balkonie , lub na oknie gdzie jest słoneczne miejsce.

 


 

Odrzuć zły urok i czar

 

Od dawien dawna na swiecie  stosowano różne rytuały i obrzędy ,co kraj to obyczaj a jednak coś w tym jest. Aby pozbyć się złego ducha z domu,czy zagrody ze zwierzetami lub naszej pracy , szkoły , środków lokomocji itd...

Do takich  obrzedów i rytuałów trzeba mieć kilka  rzeczy jak: świece z wosku sól, ryż, pieprz, wodę święconą , olej z oliwek (naturalny) , jajko, pióra od  czarnej kury, konopie lniane(włokna) siemie, lniane , lub słomę, kamyczki, wianuszki oraz różne zioła , talizmany ochronne,oraz wiele różnych  rekwizytów które stosujemy do odrzucenia zła  itd...

Stosowano również różne relikwie, robiono różne ołtarzyki do modlitwy. Lub normalnie odprawiano różne modlitwy do swojego opiekuna Anioła stróża   Zapraszam do lektóry na ten temat .

 


 

Jeśli w Twoim domu słychać ciągle kłótnie, dopadają Was problemy finansowe i choroby, mogły to spowodować złe energie. Stary chiński rytuał feng shui zaleca przepędzić je solą i ryżem.
 

 


oceń
47
19

Zdjęcia w galeriach.


kto nas odwiedzil:  1 025 857  

Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wszystko o mnie

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój par...

więcej...

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój partner jest lojalny i uczciwy martwisz się o przebieg transakcji bądź nie wiesz czy nowe przedsięwzięcie się powiedzie. Stoisz przed poważnym egzaminem czekasz na wielką miłość lub może zwyczajnie jesteś ciekawy co przyniesie jutrzejszy dzień.....lub może masz problemy w domu w szkole lub w pracy , a może jesteś nieszczęśliwie zakochany ? Może ktoś rzucił na Ciebie Urok lub Klątwę ? Jestem tu po to by Ci pomóc ... Zamawianie od klątw uroków czarów oraz inne rytuały na przywrócenie uczuć finansów poprawa w życiu .Zaufaj mi nie zwlekaj skontaktuj się zemną a ja udzielę Ci wskazówek . Moje karty wskażą Ci drogę . Tarot oraz inne karty zamawianie od klątw i uroków tel 85 7440002 kom. 600114369 elleni10@wp.pl

schowaj...

Wróżka Elleni

Szukasz prawdziwej wróżki.
Potrzebujesz pomocy
Witam na mojej stronie masz problemy
Mieszkam w Białymstoku
Służę pomocą na miejscu a także na odległość
zadzwoń do mnie:

085 7440002 kom. 0600114369
lub napisz na moją pocztę

wrozka_elleni@wp.pl

elleni10@wp.pl

Oceń bloga dodaj głosik


zobacz wyniki