Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 136 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Wejdź do gabinetu Wróżki

Miotła Czarownicy


 

 

 

 Historia o powstaniu miotły czarownicy nie jest tak naprawdę do końca zdiagnozowana. Jednak krążą legendy jak prawdopodobnie powstała miotła czarownicy. Wiąże się to z gałązkami na drzewach, wierzby i brzozy, jemioły.Dokładne wskazanie skąd się wzięła miotła czarownic może być trudne, zwłaszcza jeśli wiąże się to z powstawaniem pewnych gałęzi które rosły na drzewach, stanowiąc gęstą gromadę gałązek. W średniowieczu obwiniano za to czarownice i wiedzmy które robiły z tych gałązek miotły, których używały do czarów i magii. Na całym świecie miotły występują na wielu różnych gatunkach drzewiastych, w tym drzew liściastych. Nie zbadano przyczyny tego zjawiska, jednak we współczesnym świecie  mówi się, że symptomem o których mowa stanowi o patologii roślin.Prawdopodobnie Czarownice i wiedzmy w średniowieczu w tajemniczych okolicznościach często praktykowały czary i magię robiąc z tych wiązek gałązek swoje  miotły.

Taka miotła może być zrobiona z wielu rozsianych po całym drzewie gałązek.
W niektórych przypadkach, miotły te rosnące na drzewie miały dość duże rozmiary i były łatwo widoczne. Na innych drzewach są one małe i dobrze ukryte. W ten sposób powstały legendy które  mogą poprowadzić nas do powstawania miotły czarownicy czy wiedzmy. Gdyż musiały one wchodzić wysoko na drzewa by zdobyć taką miotłę.Dla tego powstało to przysłowie które mówiło o tym że „czarownica latała na miotle”

Miotły mogą nam pomagać,ale i szkodzić mogą  powodować choroby i śmierć, wywoływać klatwy burze i plagi owadów.

Klątwą śmierci jest wykonanie rytuałów polegających na sprowadzeniu na osobę ciężkiej choroby lub wydarzenia powodującego śmierć. Mogą być to rytuały Voodoo,lub inne rytuały z użyciem przedmiotów osoby np. Zdjęcie osoby,paznokcie,włosy skrawki materiału lub pismo tej osoby. Klątwy tego rodzaju są bardzo groźne czyniące wiele spustoszenia w naszym życiu które to prowadzą do śmierci.W Polsce często sporządzano miotły do zamiatania z gałązek brzozy,wierzby które miały służyć czarownicy do czynienia dobra lub zła.Co do miotły czarownicy,koniecznie musimy mieć swoją miotłę by uczynić komuś zło,taka miotła miała  największą moc .Taką własnoręcznie sporządzoną miotłę splata się i wiesza ściętymi końcami  ku górze na ścianie .Ta miotła służyła do oczyszcza się  od chorób,klęsk czarów zaklęć nieszczęść klątw i uroków.Możemy sporządzić mini miotłę własnoręcznie która będzie przedstawiała osobę,sroga kara było przeciwstawić się prawdziwej czarownicy, gdyż taka miotełka posiada ona swoją silną moc.

 

 


Dlaczego ludzie w legendach przedstawiają czarownicę na miotle,

skąd to się tak naprawę wzięło?

 

Dawniej czarownice latały na miotłach a w przenośni oznaczało to podrzuconą miotłę na kogoś postawioną na progu domu lub pod oborą , co sprowadzało wielkie niszczejcie a nawet śmierć na taką rodzinę , lub osobę i na ich dobytek)Czarownica stawiając taką miotłę wypowiadała zaklęcie: („ Wszystko co posiadasz umrze śmiercią tak jak ta miotła, która kiedyś żyła”)Dziś możemy to uczynić w postaci małej miotełki którą sami sporządzimy wkładając w nią swoją moc i życzenie śmierci komuś oczywiście znając taką osobę , lub posiadając jej dane osobowe. Możemy również wysłać poczta na adres osoby której życzymy klątwy śmierci.

Postawiona miotła na progu oznacza śmierć ciężkie choroby i klęskę urodzaju. W większości z nas miotła oprócz narzędzia do sprzątania, kojarzy się z narzędziem czarownicy, jednak nie zawsze tak było. Dawne tradycje radziły stawiać miotłę odwrotnie tuż za drzwiami, aby do domu nie dostawały się niekorzystne energie, niechciani goście.Już od zarania dziejów ludzie wiedzieli do czego służyła miotła dla czarownicy.Aby zdjąć taka klątwę z miotłą trzeba ja odczarować. Bierzemy miotłę która podrzucono na naszej posesji i wkładamy do dużej donicy z ziemią z cmentarza z grobu , wkładamy ją głęboko na dno donicy i zasypujemy ziemią z cmentarza podlewając wodą z domieszka wody święconej,miotła musi ponownie wypuścić listki i zakwitnąć . Kiedy wypuści listki możemy używać takiej miotły do prac porządkowych gdyż będzie ona już oczyszczona od klątw śmierci i innych negatywnych energii..

 Czarownice zawsze  robiły  swoją miotłę na wiosne koniec kwietnia początek maja.Wtedy miała ona największą moc.W czasach renesansu i średniowiecza, mówiono że miotły z gałązek służyły czarownicom do latania wysoko w powietrzu z dużą prędkością. W czasach renesansu i średniowiecza, z przekonaniem mówiono o tym że czarownice łatają na miotle. To że latały one na miotle częściej mówiono na kontynencie europejskim, niż na Wyspach Brytyjskich często były przedmiotem wymienionym w procesach o czary czarownic .Lecz tylko jeden raz, czarownica została skazana za latanie na miotle w procesie angielskim w Wielkiej Brytanii

 


Moja mechaniczna miotła  zestarzała się więc kupiłam sobie nową burczymiotłę.
 
 
 g1906.jpg
 
 
Taka miotła to skarb


Niemniej jednak obrazy z  czarownicą na miotle stały się popularnym kulturowym obiektem stereotypów. Związek między czarownicą a miotłą sięga do czasów starożytnych, kiedy to poganie, wykonywali obrzędy płodności, aby skłonić bogów do polepszenia urodzaju roślin. Osoby te miały widły, słupy, i miotły, i jechali na nich jak na koniu w polu, skacząc wysoko w powietrze i tańcząc. Relacje między miotłą i czarownicą była zauważalna dopiero pod koniec 16. i na początku wieku 17. Ostatecznie, czarownice były prezentowane więcej jako demony na miotle. W innych opowieściach, wiele zmieniono w opowieściach i mówiono o tradycji,latania czarownicy na miotle na sabat czarownic, które to potajemnie urządzały tylko dla wtajemniczonych w noc św. „Walpurii”
 
 
 
 
 
Ps. Prywatnie do kogoś komu tą miotłą się po grzbiecie należy , a którą wyślę Ci pocztą, to odechce Ci się praw autorskich miotło jedna!
 

 
 
 
 

 


oceń
10
5

Zdjęcia w galeriach.


kto nas odwiedzil:  1 025 847  

Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wszystko o mnie

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój par...

więcej...

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój partner jest lojalny i uczciwy martwisz się o przebieg transakcji bądź nie wiesz czy nowe przedsięwzięcie się powiedzie. Stoisz przed poważnym egzaminem czekasz na wielką miłość lub może zwyczajnie jesteś ciekawy co przyniesie jutrzejszy dzień.....lub może masz problemy w domu w szkole lub w pracy , a może jesteś nieszczęśliwie zakochany ? Może ktoś rzucił na Ciebie Urok lub Klątwę ? Jestem tu po to by Ci pomóc ... Zamawianie od klątw uroków czarów oraz inne rytuały na przywrócenie uczuć finansów poprawa w życiu .Zaufaj mi nie zwlekaj skontaktuj się zemną a ja udzielę Ci wskazówek . Moje karty wskażą Ci drogę . Tarot oraz inne karty zamawianie od klątw i uroków tel 85 7440002 kom. 600114369 elleni10@wp.pl

schowaj...

Wróżka Elleni

Szukasz prawdziwej wróżki.
Potrzebujesz pomocy
Witam na mojej stronie masz problemy
Mieszkam w Białymstoku
Służę pomocą na miejscu a także na odległość
zadzwoń do mnie:

085 7440002 kom. 0600114369
lub napisz na moją pocztę

wrozka_elleni@wp.pl

elleni10@wp.pl

Oceń bloga dodaj głosik


zobacz wyniki