Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 136 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Wejdź do gabinetu Wróżki

strona o voodoo

 

.

CURRENT MOON

.

Tu opiszę czym jest religia Voodoo

przytoczę kilka faktów tej religii opiszę o obrzędach voodoo

jak to działa i na jakiej zasadzie działają czary woodoo

 

 

 

Wszyscy słyszeli z pewnością o voodoo, jednak mało kto wie, czym ono jest naprawdę. Rytuały voodoo, podczas których duchy "dosiadają" swoich wyznawców i przemawiają przez ich usta, należą do jednych z najbardziej intrygujących, natomiast magia związana z tym systemem religijnym zaskarbiła sobie sławę niezwykle skutecznej. Ten niezwykle interesujący i rozbudowany system religijny łączy w sobie wierzenia plemion Afryki Zachodniej, rodowitych mieszkańców Haiti oraz europejskiego katolicyzmu. Mieszanka tych, tak pozornie różnych, wierzeń, jest zaskakująco spójna, a jednocześnie tajemnicza, historię i zasady tej fascynującej i niezwykle obecnie popularnej religii, ale również prezentuje jej tajniki do zastosowania w praktyce. Należy przy tym podkreślić, że, wbrew powszechnym stereotypom, magia voodoo nie służy wyłącznie czynieniu zła, ale przede wszystkim pomaga osiągnąć szczęście, poznać przyszłość, przyciągnąć miłość czy pieniądze, a także leczyć.Korzenie VooDoo zwanego także Vodoun, Vodun i Sevi Lwa sięgają dawnej afrykańskiej krainy Dahomej. Na terenie obecnej Nigerii, Togo i Beninu żyły plemiona Joruba, Kongo i Fou. Stamtąd na początku XVIII w. brytyjscy kolonizatorzy pozyskiwali niewolników do pracy na Haiti. Zmuszani do porzucenia własnej religii i przyjęcia wiary katolickiej, potomkowie afrykańskich plemion uprawiali dawne obrzędy po kryjomu. Z mieszaniny tych dwóch odległych od siebie religii powstało VooDoo. Słowo to w jednym z afrykańskich narzeczy oznacza ducha.

  

Wyznawcy VooDoo czczą jednego boga, Bon Dieu, o imieniu Olorun oraz cały panteon duchów zwanych Loa ("tajemnica"). Są Loa Rada - te, które istniały pierwotnie w religii plemion afrykańskich i Loa Petro - te, które zostały dodane póżniej. Loa często utożsamiane są z katolickimi świętami, na przykład Loa bóg wąż jest odpowiednikiem chrześcijańskiego św. Patryka. Kapłan, houngan - mężczyzna lub mambo - kobieta, za pomocą rytuałów zjednuje duchy i podporządkowuje je sobie. Zdarza się również, że podczas ceremonii Loa wchodzi w ciało jednego z uczestników i przemawia przez niego.  Ceremonie takie odbywają się z różnych okazji: oby uczcić czyjeś narodziny, czyjąś śmierć, aby podziękować za dobry los lub też prosić o zdrowie i jedzenie. Biorą w nich udział kapłani i hounsis - adepci studiujący VooDoo. Odbywają się one w hounfour, świątyni, której centralny punkt zajmuje poteau - mitan, miejsce skąd Bóg i duchy przemawiają do ludzi. Ołtarz otoczony jest płonącymi świecami, obrazami chrześcijańskich świętych oraz symbolicznymi przedmiotami związanymi z Loa. Biała iObecnie na świecie jest około 60 milionów wyznawców VooDoo. Jest ono oficjalną religią Beninu.

 


Picie krwi były dwoma  głównymi elementami uroczystości Voodoo.

Czasami krew dziecka była używana, a innym razem krew kury, lub innych zwierząt.Jest bardzo mało dowodów składania ofiar z ludzi. Sformułowanie to oznacza, że ​​białe dzieci były użyte do uśmiercenia. Określenie to zostało zapoczątkowane w Haiti przed Nowym Orleanie. Przez wiele lat,dzieci, które zaginęły oskarżono o to Voodoos, którzy kradli dzieci do rytuałów.Obecnie zmieniono wiele rytuałów voodoo ze względu na opinje publiczną. Temat Voodo i jego zasady zostały objęte tajemnicą. Tylko nie liczni moga poznać tajniki rytuałów.


 

 

Zamów VooDoo

 

 

 

 

 


 

 

 

Nakłuwanie pewnych części ciała igłami, lub szpileczkami, sztyletem w dowolnych punktach ofiary stało się bardzo pospolite.Ofiara podczas rytuałów Vooduu, odczuwa w tych miejscach niesamowity przeszywający ból, a następnie zaczyna chorować, skutkiem tego rytuału może być doprowadzenie jej do śmierci.

 

 

 

 

 

 


 
Lalka voodoo – to  figurka o ludzkich kształtach, która sporządzali czarownicy  mający na celu przynieść nieszczęście danej osobie, ale nie tylko do złych celów jest używana taka lalka . Czasem jest używana do dobrych i szlachetnych celów celów nap. w magii miłosnej do połączenia związków które rozpadają się, lub się już rozpadły .

 Magiczne lalki woodoo


Voodoo to biała magia dobra mająca na celu wspomaganie ludziom w ich chorobach w uzdrawianiu ich, ale jest i  zła magia voodoo praktykowana jako  czarna i biała. W praktyce voodo istnieje wiele sposobów przygotowywania takiej laleczki voodoo najstarszym sposobem w praktyce afrykanskiej do czarnej magii voodo za zwyczaj stosowano różne przedmioty osób, którym robiono rytuał  czarnej magii z rzucając na ta osobę , choroby śmierć lub inne złe czary Wnętrze takiej lalki napełniano zdjęciem ofiary, paznokciami, włosami, różnymi przedmiotami o ile to jest możliwe np. skrawki materiału, nitki  z ubrania danej osoby,jak też napełniano lalkę innymi przedmiotami  takimi jak krew mocz ślina z którymi stykała się osoba na którą robiono te czary. W taką lalkę wbijano szpilki, lub gwoździe, lub nakłuwano ja sztyletem Takie rytuały robiono 9 dni a czasem i dłużej aż do skutku. Lalkę zawsze wykonują czarownicy woodoo jednak często pomaga im osoba która chcę zaszkodzić ofierze .


Kiedy laka jest już wykonana i gotowa do rytuałów voodo wówczas czarownik nadaje się jej swoją "moc", intensywnie koncentrując się na przyszłej ofierze. Lalka voodoo ma wiele punktów na ciele, w które wbija się gwoździe lub szpilki.Te miejsca to, czaszka, serce, jelita, stawy ramiona, kolana, ręce oczy, brzuch a także organa . Myśląc o swojej ofierze możemy także zawiązać czarną niteczkę lub wąską wstążeczkę wokół szyi lalki. Musi być koniecznie czarna. Ofiara ma odczuwać bóle w tych miejscach, w których tkwi wbita szpilka lub gwóźdź lub jest nakłuta sztyletem. Rytuałów nie może odprawiać ktoś kto się na tym nie zna, gdyż rytuał może odwrócić się do wykonawcy.

 

 

 


 

 

 

 


oceń
8
3

Zdjęcia w galeriach.


kto nas odwiedzil:  1 025 883  

Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wszystko o mnie

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój par...

więcej...

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój partner jest lojalny i uczciwy martwisz się o przebieg transakcji bądź nie wiesz czy nowe przedsięwzięcie się powiedzie. Stoisz przed poważnym egzaminem czekasz na wielką miłość lub może zwyczajnie jesteś ciekawy co przyniesie jutrzejszy dzień.....lub może masz problemy w domu w szkole lub w pracy , a może jesteś nieszczęśliwie zakochany ? Może ktoś rzucił na Ciebie Urok lub Klątwę ? Jestem tu po to by Ci pomóc ... Zamawianie od klątw uroków czarów oraz inne rytuały na przywrócenie uczuć finansów poprawa w życiu .Zaufaj mi nie zwlekaj skontaktuj się zemną a ja udzielę Ci wskazówek . Moje karty wskażą Ci drogę . Tarot oraz inne karty zamawianie od klątw i uroków tel 85 7440002 kom. 600114369 elleni10@wp.pl

schowaj...

Wróżka Elleni

Szukasz prawdziwej wróżki.
Potrzebujesz pomocy
Witam na mojej stronie masz problemy
Mieszkam w Białymstoku
Służę pomocą na miejscu a także na odległość
zadzwoń do mnie:

085 7440002 kom. 0600114369
lub napisz na moją pocztę

wrozka_elleni@wp.pl

elleni10@wp.pl

Oceń bloga dodaj głosik


zobacz wyniki