Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 136 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Wejdź do gabinetu Wróżki

Królestwo Tarota

 

Dlaczego wróżymy z kart  Tarota


 

Historia Tarota na świecieTarot - najstarsza księga wtajemniczenia napisana przez kapłanów.

Talia tarota składa się 78 kart, jest ona podzielona na 22 Arkanów Wielkich i

56 kart wchodzących w skład Arkanów Małych

Pochodzenie tarota nie jest znane. Jak inne kronikii i zródła podają , narodził się między wiekami XIIIXIV.

Wędrował po swiecie z kupcami i cyganami.Jedni mówią, że tarot uzależnia, inni, że jest Biblią szatana, jeszcze inni boją się tych kart, a tak naprawdę to Tarot jest wspaniałym drogowskazem do życia, pomagającym rozwinąć się, poznać i poznac tajniki swojej przyszłości.

 

 

 

Tarot wskazuje nam drogę którą możemy podążyć 


Dlaczego sięgamy po wróżbę w kartach tarota ?

 

Odpowiedzią jest to, że nie możemy znaleźć odpowiedzi na nasze przeznaczenie.

Trot mówi nam o naszej przyszłości, co nas czeka, co się wydarzy lub ostrzega nas przed nieciekawym wydarzeniem, może nam tez pomóc w znalezieniu lepszej drogi, od tej, którą przewidziały nam karty.

W tarocie wielkie Arkana są niczym księga starej mądrości, który rozmawiają z nami w symbolach i przedstawionych nam obrazach zamiast słów, tarot w swoich kartach pokazuje nam, mnóstwo znaków życia. Przyszłości nie da się zobaczyć gołym okiem, dla tego szukamy odpowiedzi w różnego rodzaju kartach i horoskopach i wyroczniach. Wiedza, która daje nam przepowiednia lub wyrocznia, może nam pomóc znaleźć lepszą drogę, od tej, którą przewidziały nam karty. Więc nie ma żadnego powodu, aby obawiać się Tarota.

Karty podpowiadają nam jak mamy postąpić i którą drogą podążyć, jaką decyzję podjąć.Czasem nasze pytania dotyczą nie tylko naszych problemów życiowych, ale i naszych bliskich którzy nas otaczają w pracy, domu lub  szkole lub ogólnie .Tarot to przepowiadania i interpretacja oznaczonych kart, symbolami i kolorami, bez których przepowiednie nie byłyby możliwe.

Każda karta ma swoje znaczenie i specyficzny symbolizm przystosowany do życia ludzkiego. We wróżbie z tarota  ludzie otrzymują informacje  zależnie od pytań jakie zadają kartom. Aby zrozumieć tarota co do nas mówi, wskazane jest by, wybrać swój układ w jakim będziemy sobie wróżyli, musimy zapamiętać ten układ, abyśmy później mogli go zrozumieć. Stare księgi w Grecji mówią nam że nie koniecznie  musimy układac w te układy o których podają nam rozpowszechnione książki.

 

 

Ogólne rozpowszechnionie i kombinacje karty nie zawsze dają początkującym pełna odpowiedz. Dla tego najlepiej zapamietuje się swój układ, który jest dla nas zrozumiały.W tarocie musimy zapamietać znaczenie 78 kart , łatwiej nam bedzie układać je tak byśmy prawidłowo zapamiętali i odczytali swój układ.

Do prawidłowej wróżby z Tarota musimy poznać znaczenie kart klasycznych a także, kolory które są oznaczone w Tarocie.

Niektóre opisy i interpretację kart podam wam na tej stronie .

 

Arkana duze

 

 

1. Mag

2. Arcykapłanka

 3. Cesarzowa

4. Cesarz

5. Papież

6. Kochankowie

7. Rydwan

8. Moc

9. Eremita

10. Koło Fortuny

11. Sprawiedliwość

12. Wisielec

13. Śmierć

14. Umiarkowanie

 15. Diabeł

 16. Wieża

17. Gwiazda

18. Księżyc

19. Słońce

 20. Sąd Ostateczny

21. Świat

22. Głupiec

  

 

cyfry

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Litery

odpowiadające imionom w tarocie

 

 

A

J

S

 

 

B

K

T

 

 

C

L

U

 

 

D

M

V

 

 

E

N

W

 

 

F

O

X

 

 

G

P

Y

 

 

H

Q

Z

 

 

I

R

 

 


 

 


oceń
4
3

Zdjęcia w galeriach.


kto nas odwiedzil:  1 025 835  

Wyszukiwarka

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Wszystko o mnie

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój par...

więcej...

Witaj mam na imię Elleni skoro jesteś na mojej stronce to znaczy że potrzebujesz porady , być może musisz dokonać poważnego wyboru , coś zmienić w swoim życiu , nie jesteś pewny czy Twój partner jest lojalny i uczciwy martwisz się o przebieg transakcji bądź nie wiesz czy nowe przedsięwzięcie się powiedzie. Stoisz przed poważnym egzaminem czekasz na wielką miłość lub może zwyczajnie jesteś ciekawy co przyniesie jutrzejszy dzień.....lub może masz problemy w domu w szkole lub w pracy , a może jesteś nieszczęśliwie zakochany ? Może ktoś rzucił na Ciebie Urok lub Klątwę ? Jestem tu po to by Ci pomóc ... Zamawianie od klątw uroków czarów oraz inne rytuały na przywrócenie uczuć finansów poprawa w życiu .Zaufaj mi nie zwlekaj skontaktuj się zemną a ja udzielę Ci wskazówek . Moje karty wskażą Ci drogę . Tarot oraz inne karty zamawianie od klątw i uroków tel 85 7440002 kom. 600114369 elleni10@wp.pl

schowaj...

Wróżka Elleni

Szukasz prawdziwej wróżki.
Potrzebujesz pomocy
Witam na mojej stronie masz problemy
Mieszkam w Białymstoku
Służę pomocą na miejscu a także na odległość
zadzwoń do mnie:

085 7440002 kom. 0600114369
lub napisz na moją pocztę

wrozka_elleni@wp.pl

elleni10@wp.pl

Oceń bloga dodaj głosik


zobacz wyniki